Nasza strona używa cookies i podobnych technologii. Informacja o ochronie danych osobowych jest dostępna po kliknięciu w link RODOBrak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zakład Gospodarki Komunalnej w Lubkowie sp. z o.o. informuje,

że istnieje możliwość podjęcia współpracy w zakresie m.in. rolniczego wykorzystania komunalnych osadów ściekowych wytworzonych w Oczyszczalni Ścieków w Tomaszowie Bolesławieckim.

Wytworzony w oczyszczalni osad ściekowy jest bogaty w substancje organiczne i mineralne, a jednocześnie jest bezpieczny sanitarnie. Osad umożliwia zachowanie odpowiedniej struktury gleby, dostarcza roślinom substancji odżywczych oraz makro- i mikroelementów działając jako dobrej jakości nawóz organiczny, a jego dodatek do wierzchniej warstwy gruntu ma bardzo pozytywny wpływ na procesy glebotwórcze. Jakość i skład osadów są regularnie monitorowane przez Spółkę.

Przekazanie ustabilizowanych komunalnych osadów ściekowych odbywa się zgodnie z ustawą o odpadach oraz przepisami Rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie komunalnych osadów ściekowych.

Zapewniamy załadunek osadu, bezpłatne badania osadów ściekowych, bezpłatne badania gruntów, na których osady ściekowe mają być stosowane oraz udostępnienie wyników badań osadów i gruntów wraz z informacją o dawkach osadu.

Wszystkich zainteresowanych podjęciem współpracy zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 75 738 93 43 lub e-mail: sekretariat@lubkow.pl

Skip to content